somliga går med trasiga skor

Somliga går med trasiga skor
Säg, vad beror det på?
Gud fader som i himmelen bor
Kanske vil ha det så

Somliga går i trasiga skor
Tills dom har slutat gå
Djävulen som i helvetet bor
Får sig ett gott skratt då

- Cornelis Vreeswijk

Det kan være mange grunner til at noen faller utenfor.
I Livets Harde skole vet vi hvor skoen trykker.
Vi vet også at alle mennesker, hvor nedkjørte de enn måtte være, har et potensiale i seg, en kraft som gjennom den rette motivasjonen kan hjelpe dem å jobbe seg ut av misbruket og få livet inn på et bedre spor.
Er du lærer e.l, og trenger en engasjerende foredragsholder med en knallsterk historie til skoleklasser eller andre forsamlinger?
Kontakt Terje Martinsen eller webmaster Rune !

Støtt Livets Harde Skoles arbeid!

La Grasrotandelen din blomstre!

Er du en ivrig spiller hos Norsk Tipping?
Ønsker du å støtte Livets Harde Skoles arbeid ved å gi grasrotandelen din til støtte for de som faller utenfor?

Org.navn: Livets Harde Skole
Org.nr: 912 700 682

strekkode

Takk for din støtte!


cdpromo.jpg

Kjøp CD‘ene Bolle med Snop/Hammerkvinne og Lillestrøm ‘77 for kun kr 100;- pr. stk !

Alle inntekter fra salget går uavkortet til
Livets Harde Skole.


For bare kr. 200;- pr. år kan du være med å gjøre en viktig forskjell! Bli støttemedlem !

Ja, jeg vil bli støttemedlem!

      Ja, jeg vil ha CD'en
Bolle med Snop/Hammerkvinne (kr. 100;-)

Lillestrøm '77 (kr. 100;-)

Felter merket med * må fylles ut


Registrèr/Bestill

Logg inn for å kommentere eller skrive innlegg !

Livets Harde Skole

er pr. 15.02.2016 en underavdeling av Gatelaget “ Løse Fugla ”, som er LSKs nye gatelagssatsing.

Gatelaget “ Løse Fugla ” er et lavterskeltilbud til gutter/jenter/menn og kvinner i alle aldre, som sliter i hverdagen, enten det er med rusproblemer, psykiske problemer, eller andre ting, og som trenger et fast holdepunkt og et positivt avbrekk i hverdagen. Vi tilbyr frokost og fotballtrening i LSK-hallen hver mandag og onsdag, i et positivt miljø preget av kameratskap og samhold.
LSK holder treningstøy, og Comet Sport sponser oss med fotballsko, så alt du trenger å gjøre er å møte opp !
Dette er en unik sjanse til å ta tak i og gjøre noe med problemene sine.

Gatelaget “ Løse Fugla ” spiller i Gatelagserien 2018, og vi vil gjerne ha flere spillere! Følg oss på “ Løse Fugla ” og Facebook .


Tabell for Gatelagserien 2018

Lag:KVUTMSMMP
 Fredrikstad4310241410
 Moss FK421131237
 Sandefjord22001566
 Strømsgodset320119146
 Asker311115144
 Fram311113144
 Stabæk21011273
 LSK310214173
 Vålerenga31027153
 HamKam410323353
 Odd300311250

Resultater Gatelagserien 4. serierunde 2018 :

18.04.2018HamarHamKam - LSK9 - 4 H
18.04.2018TønsbergFram - Strømsgodset2 - 6 B
18.04.2018FredrikstadFredrikstad - Moss FK7 - 7 U

Resultater Gatelagserien 3. serierunde 2018 :

11.04.2018MossMoss FK - LSK7 - 3 H
11.04.2018Sandefjord Sandefjord - Asker5 - 4 H
11.04.2018NadderudStabæk - HamKam10 - 2 H
11.04.2018TønsbergFram - Odd7 - 4 H
13.04.2018FredrikstadFredrikstad - Vålerenga6 - 2 H

Resultater Gatelagserien 2. serierunde 2018 :

04.04.2018FøykaAsker - Fram4 - 4 U
04.04.2018SkienOdd - Strømsgodset2 - 11 B
04.04.2018HamarHamKam - Moss FK9 - 15 B
04.04.2018NadderudStabæk - Fredrikstad2 - 5 B
06.04.2018LSK-hallenLSK - Vålerenga7 - 1 H

Resultater Gatelagserien 1. serierunde 2018 :

07.03.2018GulskogenStrømsgodset - Sandefjord2 - 10 B
07.03.2018ValleVålerenga - Moss FK4 - 2 H
21.03.2018FredrikstadFredrikstad - HamKam6 - 3 H
16.04.2018FøykaAsker - Odd7 - 5 H

Gatelaget “ Løse Fugla ”
© Nummis Webutvikling Rune Nummedal 2015 - 2018


Fra dag til dag med “ Løse Fugla ” !


Moss FK - LSK 7 - 3Torsdag 12. april 2018

Bilde av IMG_4302.jpg
”Løse Fugla“ og Moss FK i skjønn forening

- Etter storseieren mot Vålerenga sist fredag var det muligens med en smule overmot at ”Løse Fugla“ dro til Moss og Melløs stadion i går.
Det må vel innrømmes at de var bedre enn oss selv om vi gjorde en god figur i 1.omgang og gikk til pause med 2-2. Vi ble hardt pressa og da blir vi liggende altfor lavt og får ikke til noe særlig spill foran deres mål. Og dessuten fikk Raymond strekk og fikk ikke spilt 2.omgang.
Vår nye keeper Jørgen imponerte med godt spill og redda oss fra enda flere baklengsmål, så det var iallfall ett lyspunkt... dette er det bare å riste av seg og være klar til kamp igjen neste onsdag når vi møter HamKam på Hamar.

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


LSK-Vålerenga 7 - 1 !!!Fredag 6. april 2018

- Det heter jo at man ikke skal kjøre i rusa tilstand.
Men det har jeg gjort i dag.
I seiersrus. Den gode rusen.
Hjem fra LSK-hallen og ”Løse Fugla“s til nå største seier.
Smak litt på denne :
LSK-Vålerenga 7 - 1 !!!!
Ikke 1 - 7, men 7-1 !!!
Etter å ha våkna opp i formiddag, tatt på meg drakta med nr 2 på ryggen og satt over morrakaffen mens jeg lurte på om vi kom til å ha nok spillere til å møte Vålerenga i dag. Ikke var vi sikre på hvem vi skulle ha i mål i dag heller, men det problemet løste Jarle elegant med å ha med seg sønnen sin, som viste seg å være reine stjernekeeperen smiley
Beste måten å rekruttere på det,
å produsere spillere sjøl smiley
Og som ikke dèt var nok, fikk vi også inn en nykommer til, Raymond, tidligere juniorlagsspiller for LSK, som like godt debuterte med å score 4 mål smiley
Og selvsagt må vi ikke glemme sesongdebuten til selveste Terje Martinsen, som til tross for at han kanskje var noe rusten, spilte en glimrende kamp og hadde to store målsjanser smiley
Terje Martinsen i Eliteserien !!
Det var ”Løse Fugla“ som kjørte kampen med det ene flotte angrepet etter det andre og dominerte fra første stund, Vålerenga var aldri egentlig noen trussel, selv om de hadde sine sjanser de også, men vi spilte godt og selvsikkert, klarte å stoppe de Vålerenga-angrepene som kom og klarte å holde hue kaldt og holde fokus hele kampen ut, og ble belønnet for det.
Bare ett mål fikk de, et frispark som til tross for boksen full av gule spillere snek seg forbi vårt nye keepertalent.
Men ellers var det gul ball, gul ball, gul ball... Sånn som det egentlig skal være i LSK-hallen, og sånn som det skal være på Åråsen når Vålerenga kommer på sitt årlige besøk.
Håper Vålerenga kjørte ned Alexander Kiellandsgate på vei hjem, og så at hele gata var pynta med LSK-flagg smiley
Seiersrusen sitter fortsatt tungt i i skrivende stund, og jeg håper den aldri går over !

Forza ”Løse Fugla“ !!

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Før kampen LSK-VålerengaTorsdag 5. april 2018

- Sånn som det ser ut nå kan vi stille lag mot Vålerenga i morra, det kan bli tynt med innbyttere, men vi får møte opp og kjempe så godt vi kan!
Oppmøte på stadion 1 time før kamp, kl 12:00!
Forza ”Løse Fugla“ !

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig

Livets Harde Skole - Rett fra levra

Arkiv 2013 - 2018

  • Arkiv 2013 |
  • Arkiv 2014 |
  • Arkiv 2015

    © Livets Harde Skole 2013 - 2018
    Design, utvikling, database & programmering: Rune Nummedal 2013 - 2018