somliga går med trasiga skor

Somliga går med trasiga skor
Säg, vad beror det på?
Gud fader som i himmelen bor
Kanske vil ha det så

Somliga går i trasiga skor
Tills dom har slutat gå
Djävulen som i helvetet bor
Får sig ett gott skratt då

- Cornelis Vreeswijk

Det kan være mange grunner til at noen faller utenfor.
I Livets Harde skole vet vi hvor skoen trykker.
Vi vet også at alle mennesker, hvor nedkjørte de enn måtte være, har et potensiale i seg, en kraft som gjennom den rette motivasjonen kan hjelpe dem å jobbe seg ut av misbruket og få livet inn på et bedre spor.
Er du lærer e.l, og trenger en engasjerende foredragsholder med en knallsterk historie til skoleklasser eller andre forsamlinger?
Kontakt Terje Martinsen eller webmaster Rune !

Støtt Livets Harde Skoles arbeid!

La Grasrotandelen din blomstre!

Er du en ivrig spiller hos Norsk Tipping?
Ønsker du å støtte Livets Harde Skoles arbeid ved å gi grasrotandelen din til støtte for de som faller utenfor?

Org.navn: Livets Harde Skole
Org.nr: 912 700 682

strekkode

Takk for din støtte!


cdpromo.jpg

Kjøp CD‘ene Bolle med Snop/Hammerkvinne og Lillestrøm ‘77 for kun kr 100;- pr. stk !

Alle inntekter fra salget går uavkortet til
Livets Harde Skole.


For bare kr. 200;- pr. år kan du være med å gjøre en viktig forskjell! Bli støttemedlem !

Ja, jeg vil bli støttemedlem!

      Ja, jeg vil ha CD'en
Bolle med Snop/Hammerkvinne (kr. 100;-)

Lillestrøm '77 (kr. 100;-)

Felter merket med * må fylles ut


Registrèr/Bestill

Logg inn for å kommentere eller skrive innlegg !

Livets Harde Skole

er pr. 15.02.2016 en underavdeling av Gatelaget “ Løse Fugla ”, som er LSKs nye gatelagssatsing.

Gatelaget “ Løse Fugla ” er et lavterskeltilbud til gutter/jenter/menn og kvinner i alle aldre, som sliter i hverdagen, enten det er med rusproblemer, psykiske problemer, eller andre ting, og som trenger et fast holdepunkt og et positivt avbrekk i hverdagen. Vi tilbyr frokost og fotballtrening i LSK-hallen hver mandag og onsdag, i et positivt miljø preget av kameratskap og samhold.
LSK holder treningstøy, og Comet Sport sponser oss med fotballsko, så alt du trenger å gjøre er å møte opp !
Dette er en unik sjanse til å ta tak i og gjøre noe med problemene sine.

Gatelaget “ Løse Fugla ” spiller i Gatelagserien 2018, og vi vil gjerne ha flere spillere! Følg oss på “ Løse Fugla ” og Facebook .


Tabell for Gatelagserien 2018

Lag:KVUTMSMMP
 Fredrikstad8710572322
 Stabæk8602632718
 Sandefjord7511391916
 Strømsgodset6501351915
 Moss FK9324515411
 HamKam9315497010
 Asker722327328
 LSK820626436
 Vålerenga820625546
 Fram612323305
 Odd803519433

Resultater Gatelagserien 9. serierunde 2018 :

23.05.2018NadderudStabæk - Vålerenga11 - 1 H
23.05.2018LSK-hallenLSK - HamKam4 - 5 B
23.05.2018MelløsMoss FK - Fredrikstad1 - 7 B
23.05.2018SandefjordSandefjord - Odd1 - 1 U

Resultater Gatelagserien 8. serierunde 2018 :

14.05.2018SandefjordSandefjord - Strømsgodset3 - 7 B
14.05.2018SkienOdd - Asker2 - 2 U
15.05.2018LSK-hallenLSK - Moss FK1 - 0 H
15.05.2018HamarHamKam - Stabæk5 - 14 B

Resultater Gatelagserien 7. serierunde 2018 :

09.05.2018GulskogenStrømsgodset - Odd3 - 1 H
09.05.2018Intility ArenaVålerenga - LSK7 - 4 H
09.05.2018TønsbergFram - Asker5 - 7 B
09.05.2018FredrikstadFredrikstad - Stabæk7 - 2 H
09.05.2018MelløsMoss FK - HamKam3 - 3 U

Resultater Gatelagserien 6. serierunde 2018 :

02.05.2018SkienOdd - Fram3 - 3 U
02.05.2018MelløsMoss FK - Vålerenga10 - 5 H
02.05.2018HamarHamKam - Fredrikstad4 - 9 B
02.05.2018LSK-hallenLSK - Stabæk1 - 4 B
02.05.2018FøykaAsker - Sandefjord2 - 5 B

Resultater Gatelagserien 5. serierunde 2018 :

25.04.2018ValleVålerenga - HamKam5 - 9 B
25.04.2018SandefjordSandefjord - Fram6 - 2 H
26.04.2018FøykaAsker - Strømsgodset1 - 6 B
27.04.2018LSK-hallenLSK - Fredrikstad2 - 10 B
27.04.2018NadderudStabæk - Moss FK15 - 6 H

Resultater Gatelagserien 4. serierunde 2018 :

18.04.2018HamarHamKam - LSK9 - 4 H
18.04.2018TønsbergFram - Strømsgodset2 - 6 B
18.04.2018FredrikstadFredrikstad - Moss FK7 - 7 U
19.04.2018SkienOdd - Sandefjord1 - 9 B
20.04.2018ValleVålerenga - Stabæk0 - 5 B

Resultater Gatelagserien 3. serierunde 2018 :

11.04.2018MossMoss FK - LSK7 - 3 H
11.04.2018Sandefjord Sandefjord - Asker5 - 4 H
11.04.2018NadderudStabæk - HamKam10 - 2 H
11.04.2018TønsbergFram - Odd7 - 4 H
13.04.2018FredrikstadFredrikstad - Vålerenga6 - 2 H

Resultater Gatelagserien 2. serierunde 2018 :

04.04.2018FøykaAsker - Fram4 - 4 U
04.04.2018SkienOdd - Strømsgodset2 - 11 B
04.04.2018HamarHamKam - Moss FK9 - 15 B
04.04.2018NadderudStabæk - Fredrikstad2 - 5 B
06.04.2018LSK-hallenLSK - Vålerenga7 - 1 H

Resultater Gatelagserien 1. serierunde 2018 :

07.03.2018GulskogenStrømsgodset - Sandefjord2 - 10 B
07.03.2018ValleVålerenga - Moss FK4 - 2 H
21.03.2018FredrikstadFredrikstad - HamKam6 - 3 H
16.04.2018FøykaAsker - Odd7 - 5 H

Gatelaget “ Løse Fugla ”
© Nummis Webutvikling Rune Nummedal 2015 - 2018


Fra dag til dag med “ Løse Fugla ” !


Vålerenga - LSK 7 - 4Onsdag 9. mai 2018

Bilde av 20180509_224745.jpg

- Oppmuntret av at vi skulle få spille på gressmatta på VIFs nye Intility Arena, og dèt før A-laget til og med, dro ”Løse Fugla“ innover til Valle med håp om å gjenta den herlige 7-1- seieren over Vålerenga.
Men sånn skulle det ikke gå.
Vålerenga var hell bent på revansj,og selv om ”Løse Fugla“ tidvis viste godt spill, var det litt for mye klabb og babb i forsvaret, og oppgjøret endte med hjemmeseier 7 - 4. Men vi dro fra Intility Arena med hevet hode etter tidvis god innsats, vår nye mann Tom A. fikk en brakdebut for ”Løse Fugla“ med 2 flotte mål, og etter kampen var det mat i den nye flotte kantina på Intility Arena.
Og selv om hjemturen ble litt mer komplisert enn vi hadde regnet med, da bussen vår plutselig bare kjørte, med åpne bakdører, mens Frank holdt på å laste inn utstyret, så ordna det seg til slutt, og alle var enige om at det hadde vært en fin tur smiley

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Dårlig start på dagen...Mandag 7. mai 2018

- Vår gamle lagkamerat Geir, som har vært savna på treningene til ”Løse Fugla“ lenge nå, og som har leilighet på Åråsen stadion med utsikt over banen, fikk en litt dårlig start på dagen på lørdag, som det går frem av videoen under...

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Endelig seier på Åråsen !Søndag 6. mai 2018

Bilde av FB_IMG_1525635483887.jpg

- Vi i ”Løse Fugla“ støtter selvfølgelig A- laget, som har slitt tungt i det siste, med en dårlig sesongåpning, akkurat som oss... men i dag ble det en deilig 3-poenger mot Sandefjord !

Forza Fugla !

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig

Livets Harde Skole - Rett fra levra

Arkiv 2013 - 2018

  • Arkiv 2013 |
  • Arkiv 2014 |
  • Arkiv 2015

    © Livets Harde Skole 2013 - 2018
    Design, utvikling, database & programmering: Rune Nummedal 2013 - 2018