somliga går med trasiga skor

Somliga går med trasiga skor
Säg, vad beror det på?
Gud fader som i himmelen bor
Kanske vil ha det så

Somliga går i trasiga skor
Tills dom har slutat gå
Djävulen som i helvetet bor
Får sig ett gott skratt då

- Cornelis Vreeswijk

Det kan være mange grunner til at noen faller utenfor.
I Livets Harde skole vet vi hvor skoen trykker.
Vi vet også at alle mennesker, hvor nedkjørte de enn måtte være, har et potensiale i seg, en kraft som gjennom den rette motivasjonen kan hjelpe dem å jobbe seg ut av misbruket og få livet inn på et bedre spor.
Er du lærer e.l, og trenger en engasjerende foredragsholder med en knallsterk historie til skoleklasser eller andre forsamlinger?
Kontakt Terje Martinsen eller webmaster Rune !

Støtt Livets Harde Skoles arbeid!

La Grasrotandelen din blomstre!

Er du en ivrig spiller hos Norsk Tipping?
Ønsker du å støtte Livets Harde Skoles arbeid ved å gi grasrotandelen din til støtte for de som faller utenfor?

Org.navn: Livets Harde Skole
Org.nr: 912 700 682

strekkode

Takk for din støtte!


cdpromo.jpg

Kjøp CD‘ene Bolle med Snop/Hammerkvinne og Lillestrøm ‘77 for kun kr 100;- pr. stk !

Alle inntekter fra salget går uavkortet til
Livets Harde Skole.


For bare kr. 200;- pr. år kan du være med å gjøre en viktig forskjell! Bli støttemedlem !

Ja, jeg vil bli støttemedlem!

      Ja, jeg vil ha CD'en
Bolle med Snop/Hammerkvinne (kr. 100;-)

Lillestrøm '77 (kr. 100;-)

Felter merket med * må fylles ut


Registrèr/Bestill

Logg inn for å kommentere eller skrive innlegg !

Livets Harde Skole

er pr. 15.02.2016 en underavdeling av Gatelaget “ Løse Fugla ”, som er LSKs nye gatelagssatsing.

Gatelaget “ Løse Fugla ” er et lavterskeltilbud til gutter/jenter/menn og kvinner i alle aldre, som sliter i hverdagen, enten det er med rusproblemer, psykiske problemer, eller andre ting, og som trenger et fast holdepunkt og et positivt avbrekk i hverdagen. Vi tilbyr frokost og fotballtrening i LSK-hallen hver mandag og onsdag, i et positivt miljø preget av kameratskap og samhold.
LSK holder treningstøy, og Comet Sport sponser oss med fotballsko, så alt du trenger å gjøre er å møte opp !
Dette er en unik sjanse til å ta tak i og gjøre noe med problemene sine.

Gatelaget “ Løse Fugla ” spiller i Gatelagserien 2018, og vi vil gjerne ha flere spillere! Følg oss på “ Løse Fugla ” og Facebook .


Tabell for Gatelagserien 2018

Lag:KVUTMSMMP
 Fredrikstad9801562724
 Stabæk10712774822
 LSK8701581621
 Strømsgodset9513523216
 Odd8404352912
 Fram8404343712
 Sandefjord722330338
 HamKam821527447
 Vålerenga821528567
 Asker810721503
 Moss FK700730760

Resultater Gatelagserien 20. serierunde 2018 :

15.10.2018FredrikstadFredrikstad - Asker5 - 1 H
17.10.2018GulskogenStrømsgodset - Stabæk7 - 1 H
17.10.2018HamarHamKam - Vålerenga3 - 5 B
17.10.2018Melløs Moss FK - Sandefjord6 - 7 B
18.10.2018LarvikFram - Odd4 - 5 B

Resultater Gatelagserien 19. serierunde 2018 :

10.10.2018FøykaAsker - Moss FK9 - 4 H
10.10.2018GulskogenStrømsgodset - Fredrikstad4 - 5 B
10.10.2018LSK-hallenLSK - Vålerenga7 - 0 H
11.10.2018NadderudStabæk - Sandefjord7 - 4 H
11.10.2018SkienOdd - HamKam3 - 2 H

Resultater Gatelagserien 18. serierunde 2018 :

03.10.2018HamarHamKam - LSK3 - 10 B
03.10.2018Sandefjord Sandefjord - Fredrikstad1 - 4 B
03.10.2018Intility ArenaVålerenga - Fram3 - 8 B
03.10.2018FøykaAsker - Strømsgodset0 - 8 B
03.10.2018MelløsMoss FK - Stabæk7 - 16 B

Resultater Gatelagserien 17. serierunde 2018 :

26.09.2018FredrikstadFredrikstad - Stabæk8 - 5 H
26.09.2018Intility ArenaVålerenga - Odd6 - 8 B
26.09.2018GulskogenStrømsgodset - Moss FK9 - 2 H
27.09.2018LarvikFram - LSK2 - 11 B

Resultater Gatelagserien 16. serierunde 2018 :

17.09.2018LSK-hallenLSK - Odd2 - 1 H
19.09.2018FøykaAsker - Stabæk2 - 13 B
20.09.2018HamarHamKam - Fram5 - 2 H

Resultater Gatelagserien 15. serierunde 2018 :

11.09.2018Intility ArenaVålerenga - HamKam4 - 4 U
12.09.2018NadderudStabæk - Strømsgodset9 - 2 H
12.09.2018FøykaAsker - Fredrikstad3 - 5 B
13.09.2018SkienOdd - Fram2 - 3 B

Resultater Gatelagserien 14. serierunde 2018 :

05.09.2018FredrikstadFredrikstad - Strømsgodset7 - 0 H
05.09.2018HamarHamKam - Odd7 - 5 H
05.09.2018SandefjordSandefjord - Stabæk6 - 6 U
07.09.2018Intility ArenaVålerenga - LSK4 - 11 B

Resultater Gatelagserien 13. serierunde 2018 :

29.08.2018LSK-hallenLSK - HamKam9 - 1 H
29.08.2018FredrikstadFredrikstad - Sandefjord5 - 4 H
29.08.2018GulskogenStrømsgodset - Asker4 - 2 H
30.08.2018LarvikFram - Vålerenga4 - 5 B
01.10.2018NadderudStabæk - Moss FK8 - 5 H

Resultater Gatelagserien 12. serierunde 2018 :

22.08.2018Melløs Moss FK - Strømsgodset2 - 14 B
22.08.2018SkienOdd - Vålerenga11 - 1 H
22.08.2018NadderudStabæk - Fredrikstad5 - 4 H
22.08.2018FøykaAsker - Sandefjord1 - 4 B
23.08.2018LSK-hallenLSK - Fram4 - 5 B

Resultater Gatelagserien 11. serierunde 2018 :

10.08.2018Melløs Moss FK - Fredrikstad4 - 13 B
15.08.2018SandefjordSandefjord - Strømsgodset4 - 4 U
15.08.2018NadderudStabæk - Asker7 - 3 H
15.08.2018LarvikFram - HamKam6 - 2 H
16.08.2018SkienOdd - LSK0 - 4 B

Gatelaget “ Løse Fugla ”
© Nummis Webutvikling Rune Nummedal 2015 - 2018


Fra dag til dag med “ Løse Fugla ” !


På Åråsen ...Lørdag 20. oktober 2018

Bilde av gatelaget.jpeg
Vi er Fugla fra Romerike - dro fra Hamar med 3 poeng !

- ...blir det garantert jubel og stor stemning i morra, søndag 21.oktober.
Ikke bare skal vi sende trøndera hjem som slakt, som Frode Grodås så poetisk uttrykte det i God Fugl-intervjuet på lsk.no , men i pausen skal ”Løse Fugla“ sammen med LSK Unified ut på Åråsen-matta og motta publikums hyllest for den flotte høstsesongen vi har hatt i år!
Det blir en flott avslutning på høstsesongen, og et fint minne å ta med seg videre når desemberturneringa i Tønsberg står for døra.

Vi gleder oss, både til kampen i morra og til desemberturneringa!

Sees på Åråsen!

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


LSK-Vålerenga 7-0 !Onsdag 10. oktober 2018

- ”Løse Fugla“ avslutta årets Gatelagserie med en sterk 7-0 seier over Vålerenga hjemme i LSK-hallen.
Med nok fremmøtte spillere til å kunne stille 2 lag, og kanskje litt for seierssvante etter å ha gått fra den ene seieren til den andre i høst, hadde vi likevel full kontroll på kampen, og selv om Vålerenga hadde sine angrep og sine sjanser, ble ”Løse Fugla“ likevel for sterke for dem, og de måtte reise hjem til Oslo uten en eneste scoring.

Men de skal ha kred for at de tok tapet med godt humør, og etter kampen falt det sogar enkelte bemerkninger om at de skulle knuse oss i desemberturneringa i Tønsberg... om vi ligger i hardtrening og fortsetter den gode trenden fra høstsesongen kan dere bare glemme dèt, Vålerenga ! smiley
Det var uansett utrolig deilig å avslutte en eventyrlig god høstsesong på denne måten, med seier og jubeldans på hjemmebane og utendørs pizzaservering i det flotte høstværet etterpå.

Og nå er det vinterturneringa i Tønsberg som er neste punkt på programmet for ”Løse Fugla“, det er litt under 2 måneder til ,men vi skal trene knallhardt, og gi hvem det nå er vi skal møte i Tønsberg en knallhard fight.

Forza ”Løse Fugla“!

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


HamKam - LSK 3 - 10 !Onsdag 3. oktober 2018

Bilde av IMG_3249.jpg
Løse Fugler og HamKam-spillere i skjønn forening

- Med kun èn kamp igjen av Gatelagseriens høstrunde kan ”Løse Fugla“ etter dagens 10 - 3 - seier mot HamKam allerede kalle seg puljevinnere og seriemestere !

Det var med siste møte på Briskeby friskt i møte at ”Løse Fugla“ klatra om bord i selveste LSK-bussen og satte kursen for Hamar og Briskeby stadion.
Den gangen endte det med tap, og dette skulle revansjeres i dag!
Og for en revansje det ble!

Fint vær, mye bra spill, endel forspilte sjanser, 1 skadet keeper, 0 gule kort, utmerket lasagne etter matchen.

Alle var enige om at det hadde vært en fin tur !

Og nå venter Vålerenga hjemme i LSK - hallen i årets siste runde i Gatelagserien, en kamp som ”Løse Fugla“ har store forhåpninger om å vinne... selv om man aldri skal ta seieren på forskudd!

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Fram Larvik - LSK 2 - 11 !Torsdag 27. september 2018

Bilde av IMG_1538065318813.jpg

- Med dagens 11-2-seier over Fram Larvik har ””Løse Fugla“” , når det gjenstår 2 kamper av Gatelagseriens høstserie, allerede vunnet pulje 2 (!), og selv om vi ikke har spilt mot lagene i pulje 1, er det morro å presentere en tabell som viser Fugla på topp, med suverent best målforskjell, og minst baklengsmål av alle !!
Gratulerer til alle gutta på laget, og takk for god innsats på banen i dag !
Og så håper jeg vi klarer å nullstille oss til onsdagens bortekamp mot HamKam, og gjøre en like god kamp på Briskeby som vi gjorde i Larvik !

Forza ””Løse Fugla“” !!

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig

Livets Harde Skole - Rett fra levra

Arkiv 2013 - 2018

  • Arkiv 2013 |
  • Arkiv 2014 |
  • Arkiv 2015 |
  • Arkiv 2018

    © Livets Harde Skole 2013 - 2018
    Design, utvikling, database & programmering: Rune Nummedal 2013 - 2018