somliga går med trasiga skor

Somliga går med trasiga skor
Säg, vad beror det på?
Gud fader som i himmelen bor
Kanske vil ha det så

Somliga går i trasiga skor
Tills dom har slutat gå
Djävulen som i helvetet bor
Får sig ett gott skratt då

- Cornelis Vreeswijk

Det kan være mange grunner til at noen faller utenfor.
I Livets Harde skole vet vi hvor skoen trykker.
Vi vet også at alle mennesker, hvor nedkjørte de enn måtte være, har et potensiale i seg, en kraft som gjennom den rette motivasjonen kan hjelpe dem å jobbe seg ut av misbruket og få livet inn på et bedre spor.
Er du lærer e.l, og trenger en engasjerende foredragsholder med en knallsterk historie til skoleklasser eller andre forsamlinger?
Kontakt Terje Martinsen eller webmaster Rune !

Støtt Livets Harde Skoles arbeid!

La Grasrotandelen din blomstre!

Er du en ivrig spiller hos Norsk Tipping?
Ønsker du å støtte Livets Harde Skoles arbeid ved å gi grasrotandelen din til støtte for de som faller utenfor?

Org.navn: Livets Harde Skole
Org.nr: 912 700 682

strekkode

Takk for din støtte!


cdpromo.jpg

Kjøp CD‘ene Bolle med Snop/Hammerkvinne og Lillestrøm ‘77 for kun kr 100;- pr. stk !

Alle inntekter fra salget går uavkortet til
Livets Harde Skole.


For bare kr. 200;- pr. år kan du være med å gjøre en viktig forskjell! Bli støttemedlem !

Ja, jeg vil bli støttemedlem!

      Ja, jeg vil ha CD'en
Bolle med Snop/Hammerkvinne (kr. 100;-)

Lillestrøm '77 (kr. 100;-)

Felter merket med * må fylles ut


Registrèr/Bestill

Logg inn for å kommentere eller skrive innlegg !

Livets Harde Skole

er pr. 15.02.2016 en underavdeling av Gatelaget “ Løse Fugla ”, som er LSKs nye gatelagssatsing.

Gatelaget “ Løse Fugla ” er et lavterskeltilbud til gutter/jenter/menn og kvinner i alle aldre, som sliter i hverdagen, enten det er med rusproblemer, psykiske problemer, eller andre ting, og som trenger et fast holdepunkt og et positivt avbrekk i hverdagen. Vi tilbyr frokost og fotballtrening i LSK-hallen hver mandag og onsdag, i et positivt miljø preget av kameratskap og samhold.
LSK holder treningstøy, og Comet Sport sponser oss med fotballsko, så alt du trenger å gjøre er å møte opp !
Dette er en unik sjanse til å ta tak i og gjøre noe med problemene sine.

Gatelaget “ Løse Fugla ” spiller i Gatelagserien 2018, og vi vil gjerne ha flere spillere! Følg oss på “ Løse Fugla ” og Facebook .


Tabell for Gatelagserien 2018

Lag:KVUTMSMMP
 Stabæk5410401713
 LSK5401301112
 Fredrikstad5401341612
 Fram530220189
 Strømsgodset521224247
 HamKam521219267
 Sandefjord412118165
 Vålerenga411214304
 Odd510419173
 Moss FK20026270
 Asker500511330

Resultater Gatelagserien 16. serierunde 2018 :

17.09.2018LSK-hallenLSK - Odd2 - 1 H
19.09.2018FøykaAsker - Stabæk2 - 13 B
20.09.2018HamarHamKam - Fram5 - 2 H

Resultater Gatelagserien 15. serierunde 2018 :

11.09.2018Intility ArenaVålerenga - HamKam4 - 4 U
12.09.2018NadderudStabæk - Strømsgodset9 - 2 H
12.09.2018FøykaAsker - Fredrikstad3 - 5 B
13.09.2018SkienOdd - Fram2 - 3 B

Resultater Gatelagserien 14. serierunde 2018 :

05.09.2018FredrikstadFredrikstad - Strømsgodset7 - 0 H
05.09.2018HamarHamKam - Odd7 - 5 H
05.09.2018SandefjordSandefjord - Stabæk6 - 6 U
07.09.2018Intility ArenaVålerenga - LSK4 - 11 B

Resultater Gatelagserien 13. serierunde 2018 :

29.08.2018LSK-hallenLSK - HamKam9 - 1 H
29.08.2018FredrikstadFredrikstad - Sandefjord5 - 4 H
29.08.2018GulskogenStrømsgodset - Asker4 - 2 H
30.08.2018LarvikFram - Vålerenga4 - 5 B

Resultater Gatelagserien 12. serierunde 2018 :

22.08.2018Melløs Moss FK - Strømsgodset2 - 14 B
22.08.2018SkienOdd - Vålerenga11 - 1 H
22.08.2018NadderudStabæk - Fredrikstad5 - 4 H
22.08.2018FøykaAsker - Sandefjord1 - 4 B
23.08.2018LSK-hallenLSK - Fram4 - 5 B

Resultater Gatelagserien 11. serierunde 2018 :

10.08.2018Melløs Moss FK - Fredrikstad4 - 13 B
15.08.2018SandefjordSandefjord - Strømsgodset4 - 4 U
15.08.2018NadderudStabæk - Asker7 - 3 H
15.08.2018LarvikFram - HamKam6 - 2 H
16.08.2018SkienOdd - LSK0 - 4 B

Gatelaget “ Løse Fugla ”
© Nummis Webutvikling Rune Nummedal 2015 - 2018


Fra dag til dag med “ Løse Fugla ” !


LSK - Odd 2 - 1 !!!Mandag 17. september 2018

- Sliteseier, kan den best beskrives som, dagens ”Løse Fugla“ - seier mot et fåtallig, men vanvittig aggressivt og kamplystent Odd.
Med bare 7 mann i troppen ankom Skiensgutta LSK - hallen (vår venninne Laila var dessverre ikke med i dag..) med en mangel på respekt for hjemmelaget som gjorde at de gikk ut i 110 fra første spark på ballen.
Og selv om vi var nesten dobbelt så mange som Odd, slet vi med å score mot et Odd- lag som kjempet som ville dyr og var periodevis ganske så farlige på kontringer.
”Løse Fugla“ tok ledelsen ganske tidlig i 1.omgang med to fine scoringer av Ken og Max, og hadde mange store sjanser, men vi klarte ikke å sette mer enn to av dem i dag. Odds ene scoring var av det usannsynlige slaget, en corner som i utgangspunktet ikke skal kunne gå inn, men som gjorde det likevel, og som oppildnet Odd til å kjempe enda mer innbitt for å få en utlikning. Men det fikk de ikke, og da fløyta endelig gikk for fulltid sto det 2-1 til ”Løse Fugla“.
Odd skal ha all ære for at de sloss som ville dyr ute på banen til tross for at de ikke var mer enn 7 mann i dag, og det kunne fort blitt iallfall uavgjort mot et LSK-lag som spilte tidvis bra, men som kanskje ikke viste seg fra sin aller beste side i dag.
Uansett, ”Løse Fugla“s seiersrekke fortsetter, og neste uke er det Fram borte som står for tur.
Det blir en nøkkelkamp, for hvordan resten av sesongen blir....

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Trening mandag 10. septemberSøndag 9. september 2018

- Seiersrusen etter 4 - 11 - seieren mot Vålerenga på fredag (jepp, jeg bare måtte nevne det èn gang til !) har vel gitt seg hus de fleste ”Løse Fugla“, og i morra, mandag 10.september, er det hverdag og fotballtrening igjen,fra kl 12:30.
Vel møtt !

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


Vålerenga - LSK 4 - 11 !!!Fredag 7. september 2018

- Om ikke dette er en solid revansj for Fugla etter forrige søndags forestilling på Åråsen, så veit ikke vi...!
Makan til kalassifre som i dagens bortekamp mot Vålerenga på Intility Arena har ”Løse Fugla“ aldri noensinne opplevd!
Det smaker alltid godt å slå Vålerenga, men denne gangen smakte det ekstra godt, både på grunn av resultatet, og på grunn av at vi slo dem på deres egen hjemmebane!
Kampen starta også på best mulig måte, med tre kjappe scoringer av Fugla, men Vålerenga reduserte til 2-3, men så kom enda ett Fuglamål, så stillingen til pause var 2-4.
I 2. omgang starta målkalaset for alvor, på stillingen 5-2 til Fugla trilla det inn to baklengsmål bak keeper Rune B, som forøvrig i likhet med resten av LSK gjorde en glimrende kamp, det siste baklengsmålet forårsaket av et frispark forårsaket av undertegnede etter en ... litt hard takling av en Vålerengaspiller...
Men etter dette var det bare gul ball, gul ball, gul ball helt til dommeren blåste av. Vålerenga bytta ut hele laget sitt i siste halvdel av 2.omgang, uten at det hjalp nevneverdig... når fløyta gikk for fulltid sto det 4 - 11 på Intility Arena.
Kampen var, som alle kamper mellom Vålerenga og LSK, preget av temperament og høy temperatur, og ”Løse Fugla“ dro fra Intility Arena med 11 scoringer, 4 baklengsmål og 2 gule kort.
Herremindævel så deilig det var å synge
” Fugla til vi dør ” så vinduene på Intility Arena klirra...

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


LSK - HamKam 9 - 1 !!!Onsdag 29. august 2018

- ”Løse Fugla“s hittil største seier !
Etter flere forsmedelige nederlag mot HamKam, var det ”Løse Fugla“s dag i dag!
Selv om undertegnede dessverre måtte jobbe og ikke kunne være med på det som ( til nå) er ”Løse Fugla“s største seier, så har jeg mottatt rapporter om tidvis glitrende spill, topp innsats og et målkalas uten sidestykke i ”Løse Fugla“s historie !

Forza ”Løse Fugla“ !

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig


En nødvendig oppdateringSøndag 26. august 2018

- Det har vært litt slapt med oppdateringer av kampoppsett for Gatelagseriens høstserie og resultater for de to første serierundene i høstserien, men nå er losefugla.no oppdatert med resultater for runde 11 og 12 og kampoppsett for runde 13.
Kampoppsettet blir videre oppdatert de neste dagene.
Pulje 1 i Gatelagserien består nå av Stabæk, Sandefjord, Strømsgodset, Fredrikstad, Moss og Asker, mens pulje 2 består av Fram, Odd, LSK, HamKam og Vålerenga.
Så det måtte en liten endring i databasen til for å få omstilt tabellene for pulje 1 og 2, men nå er losefugla.no igjen oppdatert på resultater og annen moro smiley

Av Rune Nummedal | Spiller/SoMe-ansvarlig

Livets Harde Skole - Rett fra levra

Arkiv 2013 - 2018

  • Arkiv 2013 |
  • Arkiv 2014 |
  • Arkiv 2015 |
  • Arkiv 2018

    © Livets Harde Skole 2013 - 2018
    Design, utvikling, database & programmering: Rune Nummedal 2013 - 2018