somliga går med trasiga skor

Somliga går med trasiga skor
Säg, vad beror det på?
Gud fader som i himmelen bor
Kanske vil ha det så

Somliga går i trasiga skor
Tills dom har slutat gå
Djävulen som i helvetet bor
Får sig ett gott skratt då

- Cornelis Vreeswijk

Det kan være mange grunner til at noen faller utenfor.
I Livets Harde skole vet vi hvor skoen trykker.
Vi vet også at alle mennesker, hvor nedkjørte de enn måtte være, har et potensiale i seg, en kraft som gjennom den rette motivasjonen kan hjelpe dem å jobbe seg ut av misbruket og få livet inn på et bedre spor.
Er du lærer e.l, og trenger en engasjerende foredragsholder med en knallsterk historie til skoleklasser eller andre forsamlinger?
Kontakt Terje Martinsen eller webmaster Rune !

Støtt Livets Harde Skoles arbeid!

La Grasrotandelen din blomstre!

Er du en ivrig spiller hos Norsk Tipping?
Ønsker du å støtte Livets Harde Skoles arbeid ved å gi grasrotandelen din til støtte for de som faller utenfor?

Org.navn: Livets Harde Skole
Org.nr: 912 700 682

strekkode

Takk for din støtte!


cdpromo.jpg

Kjøp CD‘ene Bolle med Snop/Hammerkvinne og Lillestrøm ‘77 for kun kr 100;- pr. stk !

Alle inntekter fra salget går uavkortet til
Livets Harde Skole.


For bare kr. 200;- pr. år kan du være med å gjøre en viktig forskjell! Bli støttemedlem !

Ja, jeg vil bli støttemedlem!

      Ja, jeg vil ha CD'en
Bolle med Snop/Hammerkvinne (kr. 100;-)

Lillestrøm '77 (kr. 100;-)

Felter merket med * må fylles ut


Registrèr/Bestill

Logg inn for å kommentere eller skrive innlegg !

Livets Harde Skole

er pr. 15.02.2016 en underavdeling av Gatelaget “ Løse Fugla ”, som er LSKs nye gatelagssatsing.

Gatelaget “ Løse Fugla ” er et lavterskeltilbud til gutter/jenter/menn og kvinner i alle aldre, som sliter i hverdagen, enten det er med rusproblemer, psykiske problemer, eller andre ting, og som trenger et fast holdepunkt og et positivt avbrekk i hverdagen. Vi tilbyr frokost og fotballtrening i LSK-hallen hver mandag og onsdag, i et positivt miljø preget av kameratskap og samhold.
LSK holder treningstøy, og Comet Sport sponser oss med fotballsko, så alt du trenger å gjøre er å møte opp !
Dette er en unik sjanse til å ta tak i og gjøre noe med problemene sine.

Gatelaget “ Løse Fugla ” spiller i Gatelagserien 2017, og vi vil gjerne ha flere spillere! Følg oss på “ Løse Fugla ” og Facebook .


Tabell for Gatelagserien 2017

Lag:KVUTMSMMP
 Strømsgodset6420331714
 Sandefjord5410371213
 LSK6312302010
 Odd622229318
 Fredrikstad520312216
 Vålerenga620419466
 Stabæk612318245
 Asker610523303
 HamKam0000000
 Moss FK0000000

Resultater 6. serierunde :

21.06.2017GulskogenStrømsgodset - LSK6 - 2
21.06.2017Nadderud Stabæk - Odd5 - 5
23.06.2017ValleVålerenga - Asker2 - 11

Resultater 5. serierunde :

07.06.2017GulskogenStrømsgodset - Stabæk1 - 1
07.06.2017LSK-hallen LSK - Fredrikstad7 - 0
07.06.2017Sandefjord Sandefjord - Vålerenga12 - 1
08.06.2017SkienOdd - Asker5 - 4

Resultater 4. serierunde :

24.05.2017Sandefjord Sandefjord - LSK4 - 4
24.05.2017ValleVålerenga - Odd5 - 4
24.05.2017FøykaAsker - Strømsgodset4 - 5
24.05.2017FredrikstadFredrikstad - Stabæk1 - 0

Resultater 3. serierunde :

10.05.2017LSK-hallenLSK - Vålerenga4 - 6
10.05.2017GulskogenStrømsgodset - Odd6 - 6
15.05.2017FøykaAsker - Fredrikstad1 - 4
15.05.2017Nadderud Stabæk - Sandefjord2 - 5

Resultater 2. serierunde :

02.05.2017ValleVålerenga - Strømsgodset1 - 8
03.05.2017Sandefjord Sandefjord - Asker9 - 2
03.05.2017LSK-hallen LSK - Stabæk8 - 3
03.05.2017Skien Odd - Fredrikstad6 - 4

Resultater 1. serierunde :

26.04.2017FøykaAsker - LSK1 - 5
26.04.2017Fredrikstad Fredrikstad - Strømsgodset3 - 7
26.04.2017Sandefjord Sandefjord - Odd7 - 3
26.04.2017Nadderud Stabæk - Vålerenga7 - 4

Gatelaget “ Løse Fugla ” © Nummis Webutvikling Rune Nummedal 2017

Fra dag til dag med “ Løse Fugla ” !


Gatelagturneringa i Fredrikstad/HankøTorsdag 15. juni 2017

- Da var ”Løse Fugla“ hjemme fra Landsturneringen for Gatelag i Fredrikstad, sånn passe fornøyde med egen innsats på turneringens 2. dag... vi spilte 0-0 mot Sandefjord, og gikk dermed glipp av semifinale mot Brann som gruppetoer pga målforskjellen.
Vi endte dermed opp med å spille om 5.og 6. plassen med Asker, og endte ’’’’meg opp med å tape 1-0 mot et Asker-lag som var fulle av sjøltillit etter å ha vunnet 2 av 3 kamper på turneringens første dag.
”Løse Fugla“ endte dermed opp med en [sett inn det som passer] 6.plass.
Men på plussiden tar vi med oss to ytterst velsmakende seiere mot Odd (2-1) og Vålerenga (1-0) på tirsdag, en velspilt og jevn match mot Sandefjord på onsdag (som vi burde ha vunnet),et flott opphold med god mat og gode gatefotballkamerater på fantastiske Hankø Fjordhotell og en super ramme rundt turneringens siste dag på ærverdige Fredrikstad Stadion.
Moro var det også med 2 nye gatelag som blir med i Østlandsserien fra neste år, Moss FK og Hamkam. At Hamkam hadde starta gatelag visste vi ikke engang før vi så dem på Hankø Fjordhotell på tirsdag...
Bortsett fra den siste matchen mot Asker tror jeg alle var enige om at det hadde vært en fin tur !

Av Rune Nummedal | Web/Mediaansvarlig


LSK - Fredrikstad 7 - 0 !!!Onsdag 7. juni 2017

- En historisk seier!
Siden
undertegnede dessverre ikke var tilstede for å bivåne denne fantastiske seieren, blir det ikke noe oppsummerende kampreferat her idag, men det må likevel sies at denne kampen, som ble spilt ute i pøsregnet på Lillestrøm Stadion, på grunn av at lysanlegget i LSK-hallen får en nødvendig oppgradering, var historisk fordi det var den første seriekampen ”Løse Fugla“ noensinne har spilt uten å slippe inn noen mål!
Rapportene forteller om tidvis meget godt spill av ”Løse Fugla“, “ tiki-taka-fotball ” og en velfortjent og altså historisk seier.
”Løse Fugla“ inntok dermed en kort stund tabelltoppen med 10 poeng og bedre målforskjell enn Sandefjord og Strømsgodset...inntil nyheten om Sandefjords 12-1-seier over Vålerenga tikka inn... så nå er vi på en god 2.plass og er meget fornøyd med det!
Men vi sikter selvsagt fortsatt mot tabelltoppen, bare så dèt er sagt !

PS: Strømsgodset og Fredrikstad skal ha 3 poeng hver på walkover da Stabæk ikke klarte å stille lag mot noen av dem.
Inntil det kommer en løsning som håndterer dette med walkover på en mer fornuftig måte, blir dette lagt inn i resultattabellen som 1-0-seier til FFK og Godset, for å fordele poengene riktig og påvirke målforskjellen minst mulig.
Dette vil nok dessverre gjøre at ”Løse Fugla“ faller tilbake på 3.plassen igjen... men rett skal vel være rett.

Av Rune Nummedal | Web/Mediaansvarlig


Til tross for...Mandag 29. mai 2017

- sol og fint vær, og til tross for at trener Frank hadde med kake til oss (ikke et ord til Fotballstiftelsen om at vi spiser marsipankake før trening !) så var det litt labert oppmøte på dagens trening.
Men vi fremmøtte fikk da spilt fotball ute i sola likevel, og til tross for enkelte problemer med skotøy og generell dagsform, så fikk vi da gjennomført treninga.
Satser på at flere kommer på onsdag, da er det bare å gønne på som oppkjøring til hjemmekampen mot Fredrikstad onsdag 7. juni

Av Rune Nummedal | Web/Mediaansvarlig

Livets Harde Skole - Rett fra levra

Arkiv 2013 - 2017

  • Arkiv 2013 |
  • Arkiv 2014 |
  • Arkiv 2015

    © Livets Harde Skole 2013 - 2017
    Design, utvikling, database & programmering: Rune Nummedal 2013 - 2017